WISECO - WISECO WRIST PIN - S508
24,91incl. VAT
24,91incl. VAT

24,91incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 0.708" |
| Outside Diameter Metric | 18.00 mm |
| Length Imperial | 2.106" |
| Length Metric | 53.50 mm |
| Application | Piston |
| Outside Diameter | 18,00 mm (0,708") |
|---|---|
| Length | 53,50 mm (2,106") |
| Material | Steel Alloy |
| Product Name | Wrist Pin |
| Units | Each |
| Style | Wire Lock |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
