WISECO - WISECO WRIST PIN - S522
26,04incl. VAT
26,04incl. VAT

26,04incl. VAT
| Brand | WISECO |
|---|---|
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 0.590" |
| Outside Diameter Metric | 15.00 mm |
| Length Imperial | 2.200" |
| Length Metric | 55.88 mm |
| Application | Piston |
| Outside Diameter | 15,00 mm (0,590") |
|---|---|
| Length | 55,88 mm (2,200") |
| Material | Steel Alloy |
| Product Name | Wrist Pin |
| Units | Each |
| Style | Wire Lock |
| Riding Style | Off-Road , ATV |
