CHAMPION - CHAMPION S-PLUG 8698-1 - 21030312
12,10incl. VAT
12,10incl. VAT

12,10incl. VAT
| Type | Resistor Type |
|---|---|
| Spark Gap Metric | 0.8 mm |
| Spark Gap Imperial | 0.031" |
| Terminal Configuration | Removable Nut |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Hex Size Metric | 16 mm |
| Hex Size Imperial | 9/16" |
| Thread Reach Metric | 19 mm |
| Thread Reach | 19 mm (3/4") |
| Thread Size | 10 mm |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | 8698-1 |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | Power Sports |
| Hex Size | 16 mm (5/8") |
| Spark Gap | 0,8 mm (0,031") |
| Heat Range | 61 |
| Thread Reach Imperial | 3/4" |
