CHAMPION - CHAMPION S-PLUG CJ8 - 21030314
4,84incl. VAT
4,84incl. VAT

4,84incl. VAT
| Type | Non-Resistor Type |
|---|---|
| Spark Gap Metric | 0.6 mm |
| Spark Gap Imperial | 0.025" |
| Terminal Configuration | Removable Nut |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Hex Size Metric | 19 mm |
| Hex Size Imperial | 3/4" |
| Thread Reach Metric | 9.5 mm |
| Thread Reach | 9,5 mm (3/8") |
| Thread Size | 14 mm |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | CJ8 |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | Copper Plus |
| Hex Size | 19 mm (3/4") |
| Spark Gap | 0,6 mm (0,025") |
| Heat Range | 8 |
| Thread Reach Imperial | 3/8" |
