CHAMPION - CHAMPION S-PLUG L78C - 21030315
5,84incl. VAT
5,84incl. VAT

5,84incl. VAT
| Type | Non-Resistor Type |
|---|---|
| Spark Gap Metric | 0.6 mm |
| Spark Gap Imperial | 0.025" |
| Terminal Configuration | Removable Nut |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Hex Size Metric | 21 mm |
| Hex Size Imperial | 13/16" |
| Thread Reach Metric | 12 mm |
| Thread Reach | 12 mm (15/32") |
| Thread Size | 14 mm |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | L78C |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | Copper Plus |
| Hex Size | 21 mm (13/16") |
| Spark Gap | 0,6 mm (0,025") |
| Heat Range | 78 |
| Thread Reach Imperial | 15/32" |
