CHAMPION - CHAMPION S-PLUG RG6YC - 21030075
9,21incl. VAT
9,21incl. VAT

9,21incl. VAT
| Type | Resistor |
|---|---|
| Ground Electrode Shape | Standard |
| Terminal Configuration | Solid Terminal |
| Center Electrode Projection | Projected |
| Ground Electrode Configuration | Single |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV , Off-Road , ATV , Street |
| Hex Size Metric | 16 mm |
| Hex Size Imperial | 5/8" |
| Thread Reach Metric | 19.1 mm |
| Electrode Tip Material | Nickel Alloy |
| Center Electrode Type | Standard |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | Copper Plus |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | RG6YC |
| Hex Size | 16 mm (5/8") |
| Heat Range | 6 |
| Thread Size | 10 mm |
| Thread Reach | 19,1 mm (3/4") |
| Thread Reach Imperial | 3/4" |
