CHAMPION - CHAMPION S-PLUG RH8C - RH8C
7,18incl. VAT
7,18incl. VAT

7,18incl. VAT
| Type | Resistor |
|---|---|
| Ground Electrode Shape | Standard |
| Terminal Configuration | Removable Nut |
| Center Electrode Projection | Non-Projected |
| Ground Electrode Configuration | Single |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Hex Size Metric | 17.5 mm |
| Hex Size Imperial | 11/16" |
| Thread Reach Metric | 11.1 mm |
| Electrode Tip Material | Nickel Alloy |
| Center Electrode Type | Standard |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | Copper Plus |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | RH8C |
| Hex Size | 17,5 mm (11/16") |
| Heat Range | 8 |
| Thread Size | 14 mm |
| Thread Reach | 11,1 mm (7/16") |
| Thread Reach Imperial | 7/16" |
