CHAMPION - CHAMPION S-PLUG RN2 - RN2C
5,95incl. VAT
5,95incl. VAT

5,95incl. VAT
| Type | Resistor |
|---|---|
| Ground Electrode Shape | Standard |
| Terminal Configuration | Removable Nut |
| Center Electrode Projection | Non-Projected |
| Ground Electrode Configuration | Single |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street |
| Hex Size Metric | 20.6 mm |
| Hex Size Imperial | 13/16" |
| Thread Reach Metric | 19.1 mm |
| Electrode Tip Material | Nickel Alloy |
| Center Electrode Type | Standard |
|---|---|
| Brand | CHAMPION |
| Style | Copper Plus |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | RN2C |
| Hex Size | 20,6 mm (13/16") |
| Heat Range | 2 |
| Thread Size | 14 mm |
| Thread Reach | 19,1 mm (3/4") |
| Thread Reach Imperial | 3/4" |
