EPI - BEARING WHEEL KIT - 02151083
53,92incl. VAT
53,92incl. VAT

53,92incl. VAT
| Type | Wheel |
|---|---|
| Thickness Metric | 40 mm |
| Riding Style | ATV |
| Inside Diameter Imperial | 1.38" |
| Inside Diameter Metric | 35 mm |
| Outside Diameter Metric | 62 mm |
| Thickness | 40 mm (1,57") |
| Outside Diameter | 62 mm (2,44") |
| Inside Diameter | 35 mm (1,38") |
|---|---|
| Mounting Position | Rear |
| Material | Metal Seal with Rubber Lip |
| Product Name | Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Lip |
| Brand | EPI |
| Thickness Imperial | 1.57" |
