EPI - BEARING WHEEL KIT - 02151085
37,50incl. VAT
37,50incl. VAT

37,50incl. VAT
| Type | Wheel |
|---|---|
| Thickness Metric | 32 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.17" |
| Inside Diameter Imperial | 1.18" |
| Inside Diameter Metric | 30 mm |
| Outside Diameter Metric | 55 mm |
| Thickness | 32 mm (1,26") |
| Outside Diameter | 55 mm (2,17") |
|---|---|
| Inside Diameter | 30 mm (1,18") |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Material | Metal Seal with Rubber Lip |
| Product Name | Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Lip |
| Brand | EPI |
| Thickness Imperial | 1.26" |
