EPI - BEARING WHEEL KIT - 02151086
42,19incl. VAT
42,19incl. VAT

42,19incl. VAT
| Type | Wheel |
|---|---|
| Thickness Metric | 37 mm |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.36" |
| Inside Diameter Imperial | 1.18" |
| Inside Diameter Metric | 30 mm |
| Outside Diameter Metric | 60 mm |
| Thickness | 37 mm (1,46") |
| Outside Diameter | 60 mm (2,36") |
|---|---|
| Inside Diameter | 30 mm (1,18") |
| Mounting Position | Rear , Front |
| Material | Rubber Seal |
| Product Name | Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Lip |
| Brand | EPI |
| Thickness Imperial | 1.46" |
