EPI - BEARING WHEEL KIT - 02151095
85,56incl. VAT
85,56incl. VAT

85,56incl. VAT
| Type | Wheel |
|---|---|
| Thickness Metric | 17 mm |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.87" |
| Inside Diameter Imperial | 1.38" |
| Outside Diameter Metric | 73 mm |
| Thickness | 17 mm (0,67") |
| Outside Diameter | 73 mm (2,87") |
| Inside Diameter | 35 mm (1,38") |
|---|---|
| Mounting Position | Front , Rear |
| Material | Rubber Seal |
| Product Name | Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Lip |
| Brand | EPI |
| Thickness Imperial | 0.67" |
