EPI - SPRING CLUTCH PRIMARY POL - 11400033
43,69incl. VAT
43,69incl. VAT

43,69incl. VAT
| Type | Clutch |
|---|---|
| Riding Style | ATV , UTV |
| Installed Load Metric | 11 kg |
| Installed Length Metric | 57 mm |
| Installed Load Imperial | 24 lb |
| Compressed Length Metric | 32 mm |
| Compressed Load Imperial | 106 lb |
| Installed Length Imperial | 2.25" |
| Compressed Length Imperial | 1.25" |
| Installed Length | 57 mm (2,25") |
| Compressed Load | 48 kg (106 lb) |
|---|---|
| Brand | EPI |
| Style | Primary (Drive) |
| Units | Each |
| Color/Finish | Pink |
| Product Name | Spring |
| Material | Chrome Silicon |
| Compressed Length | 32 mm (1,25") |
| Installed Load | 11 kg (24 lb) |
| Compressed Load Metric | 48 kg |
