EPI - SPRING CLUTCH SEC ARTIC-C - 11400035
43,69incl. VAT
43,69incl. VAT

43,69incl. VAT
| Type | Clutch |
|---|---|
| Riding Style | UTV , ATV |
| Installed Load Metric | 107.5 kg |
| Installed Length Metric | 64 mm |
| Installed Load Imperial | 237 lb |
| Compressed Length Metric | 32 mm |
| Compressed Load Imperial | 326 lb |
| Installed Length Imperial | 2.5" |
| Compressed Length Imperial | 1.25" |
| Research Value | Level 2 |
| Installed Length | 64 mm (2,5") |
| Compressed Load | 148 kg (326 lb) |
|---|---|
| Brand | EPI |
| Style | Primary (Drive) |
| Units | Each |
| Color/Finish | Red |
| Product Name | Spring |
| Material | Chrome Silicon |
| Compressed Length | 32 mm (1,25") |
| Installed Load | 107,5 kg (237 lb) |
| Compressed Load Metric | 148 kg |
