EPI - SPRING PRIMARY SILVER - 11400439
43,69incl. VAT
43,69incl. VAT

43,69incl. VAT
| Type | Clutch |
|---|---|
| Riding Style | UTV , ATV |
| Installed Load Metric | 22.5 kg |
| Installed Length Metric | 64 mm |
| Installed Load Imperial | 50 lb |
| Compressed Length Metric | 32 mm |
| Compressed Load Imperial | 155 lb |
| Installed Length Imperial | 2.5" |
| Compressed Length Imperial | 1.25" |
| Research Value | Finalized |
| Installed Length | 64 mm (2,5") |
| Compressed Load | 70,5 kg (155 lb) |
|---|---|
| Brand | EPI |
| Style | Primary (Drive) |
| Units | Each |
| Color/Finish | Silver |
| Product Name | Spring |
| Material | Chrome Silicon |
| Compressed Length | 32 mm (1,25") |
| Installed Load | 22,5 kg (50 lb) |
| Compressed Load Metric | 70.5 kg |
