ITP - Mud Lite AT 205/80-12 (25x8.00 - 03201100
99,12incl. VAT
99,12incl. VAT

99,12incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 205/80-12 , 25x8-12 |
| LOAD/SPEED INDEX | 43N |
| Rim Diameter_EU | 12 |
| Tread Pattern/Model | Mud Lite AT |
| Ply Rating | 6 Ply |
| Tire Diameter_EU | 205 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 25 x 8-12 |
| CONSTRUCTION | - (Bias) |
| ASPECT RATIO | 80 |
|---|---|
| Style | Mud |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Width | 8" |
| Width_EU | 8 , 205 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
| Tire Diameter | 25" |
