ITP - Terra Cross R/T 255/65R14 M/C - 03201330
156,99incl. VAT
156,99incl. VAT

156,99incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size | 26 x 10R14 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Diameter_EU | 26 |
| Ply Rating | 6 Ply |
| Tread Pattern/Model | Terracross R/T XD |
| Rim Diameter_EU | 14 |
| LOAD/SPEED INDEX | 55M |
| Tire Size_EU | 26x10R14 |
| CONSTRUCTION | R (Radial) |
| ASPECT RATIO | 65 |
|---|---|
| TUBE TYPE | Tubeless |
| Width_EU | 10 , 255 |
| Width | 10" |
| RIM DIAMETER | 14" |
| Product Name | Tire |
| Units | Each |
| Style | Mud , Sand , Snow |
| Tire Diameter | 26" |
