ITP - Terra Cross R/T 280/65R12 (26x - 03200949
196,70incl. VAT
196,70incl. VAT

196,70incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 26x11R12 |
| LOAD/SPEED INDEX | 55N |
| Rim Diameter_EU | 12 |
| Tread Pattern/Model | Terracross R/T XD |
| Ply Rating | 6 Ply |
| Tire Diameter_EU | 26 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 26 x 11R12 |
| CONSTRUCTION | R (Radial) |
| ASPECT RATIO | 65 |
| TUBE TYPE | Tubeless |
|---|---|
| Style | Mud , Sand , Snow |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Width | 11" |
| POSITION | Rear |
| Width_EU | 280 , 11 |
| Tire Diameter | 26" |
