ITP - Terra Cross R/T 280/55R14 (26X - 03200951
220,44incl. VAT
220,44incl. VAT

220,44incl. VAT
| Brand | ITP |
|---|---|
| Tire Size_EU | 26x11R14 |
| LOAD/SPEED INDEX | 56N |
| Rim Diameter_EU | 14 |
| Tread Pattern/Model | Terracross R/T XD |
| Ply Rating | 6 Ply |
| Tire Diameter_EU | 26 |
| Research Value | Finalized |
| Tire Size | 26 x 11R14 |
| CONSTRUCTION | R (Radial) |
| TUBE TYPE | Tubeless |
|---|---|
| Style | Mud , Sand , Snow |
| Units | Each |
| Product Name | Tire |
| Features | E-Marked |
| RIM DIAMETER | 14" |
| Width | 11" |
| POSITION | Rear |
| Width_EU | 280 , 11 |
| Tire Diameter | 26" |
