K&S TECHNOLOGIES - SWITCH MONENTARY 7/8 - 21060553
29,49incl. VAT
29,49incl. VAT

29,49incl. VAT
| Type | Momentary |
|---|---|
| Clamp Area Diameter Metric | 22 mm |
| Research Value | Finalized |
| Number of Switch Positions | 2 Position |
| Clamp Area Diameter | 22 mm (7/8”) |
| Switch Normal State | Open |
| For Make | Universal |
| Diameter | 35 mm (1-3/8") |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Product Name | Switch |
| Color/Finish | Red , Black |
| Units | Each |
| Brand | K&S TECHNOLOGIES |
| Clamp Area Diameter Imperial | 7/8” |
