MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL - WHEEL 361X 12X8 4/136 4+3 - 02301195
188,70incl. VAT
188,70incl. VAT

188,70incl. VAT
| Type | Standard Lip |
|---|---|
| Rim Width | 8" |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Bolt Hole Pattern | 4/136 |
| Wheel Offset | 4+4 |
| Load Capacity | 522 kg (1150 lb) |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Load Capacity Metric | 522 kg |
| Base Finish | Matte |
| Model | 361X |
|---|---|
| Brand | MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Matte |
| Product Name | Wheel |
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Rear |
| SIZE | 12x8 |
| Load Capacity Imperial | 1150 lb |
