MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL - WHEEL 416B 12X7 4-156 4+3 - 02301152
145,14incl. VAT
145,14incl. VAT

145,14incl. VAT
| Type | Standard Lip |
|---|---|
| Rim Width | 7" |
| RIM DIAMETER | 12" |
| Bolt Hole Pattern | 4/156 |
| Wheel Offset | 4+3 |
| Load Capacity | 306 kg (675 lb) |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Load Capacity Metric | 306 kg |
| Base Finish | Matte |
| Model | 416X |
|---|---|
| Brand | MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black , Matte |
| Product Name | Wheel |
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Front |
| SIZE | 12x7 |
| Load Capacity Imperial | 675 lb |
