MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL - WHEEL 14X7 4/156 5+2 | 416X - - 02301176
169,34incl. VAT
169,34incl. VAT

169,34incl. VAT
| Type | Standard Lip |
|---|---|
| Rim Width | 7" |
| RIM DIAMETER | 14" |
| Bolt Hole Pattern | 4/156 |
| Wheel Offset | 5+2 |
| Load Capacity | 317 kg (700 lb) |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV |
| Load Capacity Metric | 317 kg |
| Base Finish | Matte |
| Model | 416X |
|---|---|
| Brand | MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL |
| Units | Each |
| Base Color | Brown |
| Color/Finish | Matte , Bronze |
| Product Name | Wheel |
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Front/Rear |
| SIZE | 14x7 |
| Load Capacity Imperial | 700 lb |
