MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL - WHEEL 416BZ 14X8 4-1364+4 - 02301180
169,34incl. VAT
169,34incl. VAT

169,34incl. VAT
| Type | Standard Lip |
|---|---|
| Rim Width | 8" |
| RIM DIAMETER | 14" |
| Bolt Hole Pattern | 4/136 |
| Wheel Offset | 4+4 |
| Load Capacity | 589 kg (1300 lb) |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | UTV , ATV |
| Load Capacity Metric | 589 kg |
| Base Finish | Matte |
| Model | 416X |
|---|---|
| Brand | MOOSE OFFROAD FOUR WHEEL |
| Units | Each |
| Base Color | Brown |
| Color/Finish | Matte , Bronze |
| Product Name | Wheel |
| Material | Aluminum |
| Mounting Position | Rear |
| SIZE | 14x8 |
| Load Capacity Imperial | 1300 lb |
