NGK SPARK PLUGS - NGK SPARK PLUG LMAR9E-J - 21030091
28,56incl. VAT
28,56incl. VAT

28,56incl. VAT
| Type | Resistor |
|---|---|
| Center Electrode Type | Standard |
| Electrode Tip Material | Nickel Alloy |
| Ground Electrode Shape | Standard |
| Terminal Configuration | Threaded Stud |
| Center Electrode Projection | Projected |
| Ground Electrode Configuration | Double |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Hex Size Metric | 14.3 mm |
| Hex Size Imperial | 9/16" |
| Thread Reach Metric | 19.1 mm |
| Spark Gap Imperial | 0.031" |
| Spark Gap Metric | 0.8 mm |
|---|---|
| Brand | NGK SPARK PLUGS |
| Style | Standard |
| Units | Each |
| Product Name | Spark Plug |
| Model | LMAR9E-J |
| Electrical Resistance | 5k Ohms |
| Hex Size | 14,3 mm (9/16") |
| Spark Gap | 0,8 mm (0,031") |
| Heat Range | 9 |
| Thread Size | 10 mm |
| Thread Reach | 19,1 mm (3/4") |
| Thread Reach Imperial | 3/4" |
