RK - CHAIN RK420SB 116C - 12200395
14,87incl. VAT
14,87incl. VAT

14,87incl. VAT
| Brand | RK |
|---|---|
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 17,8 kN (4000 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 125 cc , 80 cc |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road , Street , Adventure Touring / Dual-Sport |
| Tensile Strength Metric | 17.8 kN |
| Tensile Strength Imperial | 4000 lb |
| Maximum Engine Displacement (Offroad) | 80 cc |
| LINKS | 116 |
| Number of Links | 116 |
| Chain Size | 420 |
|---|---|
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Carbon Alloy Steel |
| CHAIN TYPE | M420 |
| SIZE | 420 |
| Model | RKM Series |
| Weight | 0,75 kg/100 Links |
| COLOR | Natural |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 125 cc |
