RK - CHAIN RK530 120C - RKM530120
31,63incl. VAT
31,63incl. VAT

31,63incl. VAT
| Type | Chain |
|---|---|
| LINKS | 120 |
| SEAL TYPE | Non-Seal |
| TENSILE STRENGTH | 30,2 kN (6800 lb) |
| Master Link Connector Type | Clip |
| MAX ENGINE CC | 400 cc , Not Recommended |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Street |
| Tensile Strength Metric | 30.2 kN |
| Tensile Strength Imperial | 6800 lb |
| Chain Size | 530 |
| COLOR | Natural |
|---|---|
| Brand | RK |
| Units | Each |
| Color/Finish | Natural |
| Product Name | Drive Chain |
| Material | Steel Alloy |
| CHAIN TYPE | M530 |
| SIZE | 530 |
| Model | Standard Series |
| Weight | 1,69 kg/100 Links |
| Maximum Engine Displacement (Street) | 400 cc |
