MOOSE OFFROAD HARD-PARTS - WHEELBEARING TAPERED DAC - 02151104
73,39incl. VAT
73,39incl. VAT

73,39incl. VAT
| Type | Tapered |
|---|---|
| Thickness Metric | 40 mm |
| Riding Style | UTV |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.44" |
| Inside Diameter Imperial | 1.18" |
| Inside Diameter Metric | 30 mm |
| Outside Diameter Metric | 62 mm |
| Thickness | 40 mm (1,57") |
|---|---|
| Outside Diameter | 62 mm (2,44") |
| Inside Diameter | 30 mm (1,18") |
| Mounting Position | Front , Rear |
| Product Name | Wheel Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Angular Contact |
| Brand | MOOSE OFFROAD HARD-PARTS |
| Thickness Imperial | 1.57" |
