MOOSE OFFROAD HARD-PARTS - WHEELBEARING TAPERED DAC - 02151135
73,25incl. VAT
73,25incl. VAT

73,25incl. VAT
| Type | Tapered |
|---|---|
| Thickness Metric | 40 mm |
| Riding Style | UTV |
| Research Value | Finalized |
| Outside Diameter Imperial | 2.83" |
| Inside Diameter Imperial | 1.73" |
| Inside Diameter Metric | 44 mm |
| Outside Diameter Metric | 72 mm |
| Thickness | 40 mm (1,57") |
|---|---|
| Outside Diameter | 72 mm (2,83") |
| Inside Diameter | 44 mm (1,73") |
| Mounting Position | Rear |
| Product Name | Wheel Bearing |
| Units | Kit |
| Style | Double Angular Contact |
| Brand | MOOSE OFFROAD HARD-PARTS |
| Thickness Imperial | 1.57" |
