MOTION PRO - CABLE THROTTLE PUSH/PULL - 06501679
30,84incl. VAT
30,84incl. VAT

30,84incl. VAT
| Type | Throttle |
|---|---|
| Handlebar Fitting | Smooth |
| Size Metric | Standard |
| Size Imperial | Standard |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | Off-Road |
| Housing Length Metric | 95.5 cm |
| Housing Length Imperial | 37-1/2" |
| Travel Metric | 83 mm |
| Housing Length | 95,5 cm (37-1/2") |
| Housing | Compressionless (Longitudinally Wound) |
| Travel | 83 mm (3-1/4") |
|---|---|
| Brand | MOTION PRO |
| Style | Push , Pull , Compressionless (Longitudinally Wound) |
| Units | Kit |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Cable |
| SIZE | Standard |
| Housing Material | Vinyl |
| Travel Imperial | 3-1/4" |
