MOTION PRO - CABLE THROTTLE ATV YAM +2 - 06500551
10,14incl. VAT
10,14incl. VAT

10,14incl. VAT
| Type | Throttle |
|---|---|
| Housing Length | 99 cm (39") |
| Size Metric | +51 mm |
| Size Imperial | +2" |
| Research Value | Finalized |
| Riding Style | ATV |
| Housing Length Metric | 99 cm |
| Housing Length Imperial | 39" |
| Overall Length Imperial | 45-1/4" |
| Travel Metric | 76 mm |
| Housing | Compressionless (Longitudinally Wound) |
| Travel | 76 mm (3") |
|---|---|
| Brand | MOTION PRO |
| Style | Alternate Length , Pull , Compressionless (Longitudinally Wound) |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Cable |
| SIZE | +51 mm (2") |
| Overall Length | 115 cm (45-1/4") |
| Housing Material | Vinyl |
| Travel Imperial | 3" |
